Wysokie osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży Ośrodka Sportowego

W Finałach Małopolskich Igrzysk, Gimnazjady i Licealiady w Jesiennych Biegach Przełajowych całkiem nieźle zaprezentowali się uczniowie szkół reprezentujących Ośrodek Sportowy Niedzica noclegi.

Zawody rozegrano w minioną środę na nowotarskim lotnisku, w których udział brali zawodnicy wyłonieni z eliminacji powiatowych, zajmujący miejsca I – VIII.

W tej imprezie sportowej brało udział ponad 2000 zawodników.  W tak licznym gronie dobrze spisali się zawodnicy Ośrodka Sportowego Szczawnica, Najlepsze II miejsce i tytuł w-ce mistrza województwa zdobył Patryk Janczy ze Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych – klasy V. Miejsce na najniższym podium zdobyła Monika Jama z Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy – klasy I. Bardzo dobrze biegali chłopcy z Gimnazjum w Maniowach Kamil Gorlicki – 5 miejsce w grupie drugoklasistów, Dominik Jazgar 10 miejsce Michał Staszel  – 11 w grupie trzecioklasistów.

Odnotować jeszcze należy wysokie 4 miejsce Jana Puchlewskiego ze Szkoły Podstawowej w Maniowach w grupie czwartoklasistów i 17 lokatę Łucji Sikora ze Szkoły Podstawowej w Ochotnicy Dolnej w grupie czwartoklasistek.

– Zważywszy, że w każdej grupie wiekowej startowało ponad stu zawodników należy podkreślić dobrą postawę pozostałych startujących. Uczniowie szkół podstawowych w Szczawnicy, Kluszkowcach, Tylmanowej i Publicznego Gimnazjum w Krościenku, i Szczawnicy oraz Łapsz Niżnych zajmowali miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce – podkreśla Józef Dyda Koordynator Sportu Powiatowego Centrum Kultury noclegi Niedzica, który prowadził i komentował środowe zawody.


Możliwość komentowania jest wyłączona.