W pięknym Darłowie

Darłowo znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Wraz z innymi nadmorskimi kurortami tworzy tak zwane Wybrzeże Bałtyckie. Darłowo jest oblewane przez wody Morza Bałtyckiego. To zachodniopomorskie miasto jest podczas lata miejscem urlopu wielu turystów, którzy przyjeżdżają tam z całej Polski. Miasto oprócz pewnych uwarunkowań, które czynią ją popularnym kurortem wakacyjnym – piaszczystych plaż i dostępu do morza, to także przepiękne architektura, która tworzy bardzo swoisty klimat tego miasta. Darłowo noclegi przygotowało mnóstwo miejsc noclegowych o wysokim standardzie.

Będąc na terenie Darłowa nie sposób nie odwiedzić Zamku Książąt Pomorskich. Oprócz ciekawej historii, jak związana jest z miastem Darłowo, to także jedyny na terenie Polski przykład tego typu budowli. Jest to nadmorski zamek wykonany w stylu gotyckim, którego plan zbliżony jest do kwadratu, a najwyższy punkt budowli- wieża, sięga wysokości 24 metrów. W okresie XVIII i XIX wieku zamek wykorzystywany był jako gmach, w który mieściło się więzienie oraz magazyny. Od lat 30 XX wieku na terenie zamku utworzone jest muzeum, w którym przyjezdni podziwiać mogą bogate ekspozycje. Kolejną chronioną prawnie budowlą na terenie Darłowa jest Kościół Mariacki, którego rozpoczęcie budowy przypada na rok 1352.

Architektura Darłowa to także przepiękny, barokowy ratusz, którego budynek pełni obecnie funkcję siedziby władz miasta. Zabudowę tworzą również przepiękne kamienice i domy, które w znaczącym stopniu przyczyniają się do charakteru jakie posiada to miasto. Darłowo stawia również na rozwój kulturalny. To kolejny powód, który wpływa na popularność tego zachodniopomorskiego miasta. Na terenie Darłowa miejsce mają pewne, powtarzające się cyklicznie imprezy, które poświęcone są konkretnym, sprecyzowanym tematykom. Przykładem takiego kulturalnego wydarzenia może być Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Międzynarodowy Festiwal Latawców,  Czwartkowy Podciąg  do Jazzu, czy też na przykład Darłowski Festiwal Teatrów Ulicznych. Bardzo często takie imprezy są głównym celem przyjazdu turystów, jednak nierzadko przykuwają również uwagę tych urlopowiczów, którzy akurat są w trakcie trwania swojego wypoczynku. Ciekawym obiektem na terenie Darłowa, którym nie może pochwalić się żadne inne polskie miasto, jest wiatrowa elektrownia. Wysokość elektrowni to 108 metrów, a w składaj się na nią w sumie 15 wiatraków – 10 większych i 5 nieco mniejszych rozmiarów.


Możliwość komentowania jest wyłączona.