W Kęble będzie pogoń za lisem

Hubertus – święto miłośników koni powraca w okolice Kazimierza. Tradycyjna pogoń za lisem odbędzie się 25 października w Kęble (gm. Wąwolnica) przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Kazimierz Dolny noclegi zaprasza.

Prowadził hulaszcze życie. Jego pasją było łowiectwo. I to las sprawił, że się nawrócił. Hubert z Liège – późniejszy święty, patron jeźdźców, leśników i myśliwych. Wspomnienie liturgiczne o tym świętym w Kościele Katolickim obchodzone jest 3 listopada. Dlatego też w okolicach tej daty odbywają się tradycyjne hubertowiny.

W okolicach Kazimierza w tym roku także odbędzie się tradycyjna pogoń za lisem – podczas której konno ściga się jeźdźca z lisim ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, kto go zerwie, wygrywa, ma prawo wykonać rundę honorową wokół miejsca pogoni, a za rok sam ucieka jako lis.

Tegoroczny hubertus odbędzie się 25 października w Kęble (gm. Wąwolnica) przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.  To doskonała okazja do przyjrzenia się okolicznym szlakom konnym na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”.


Możliwość komentowania jest wyłączona.