Ukraińskie Barwy Pogranicza

„Barwy Pogranicza” to kulturalny koloryt miast przy polsko-ukraińskiej granicy. Ale „Barwy Pogranicza” to nie tylko pogranicza geograficzne, to także pogranicza społeczne i kulturalne. Serwis przedstawia ofertę kulturalną i wspólne przedsięwzięcia trzech miast: Rzeszowa, Iwano-Frankiwska oraz Łucka. To tutaj przeczytacie zapowiedzi offowych koncertów, opisy wydarzeń artystycznych, poznacie najważniejsze informacje o opiece społecznej i aktualności ze współpracy miast partnerskich. Iława noclegi zaprasza.

Internetowy serwis powstał w ramach projektu unijnego „Wspólna sieć współpracy w sferze kultury i opieki społecznej na rzecz rozwoju miast polsko-ukraińskiego pogranicza”, w którym uczestniczą Rzeszów, Iwano-Frankiwsk oraz Łuck. Głównym celem tego projektu jest stworzenie sieci współpracy w zakresie kultury i opieki społecznej zaangażowanych miast. Pozwoli to zwiększyć aktywność kulturową terenów przygranicznych, poprawić jakość życia, wpłynąć na umocnienie więzi społecznych.

Projekt angażuje różnorodne instytucje społeczne i samorządowe w międzynarodową współpracę pomiędzy Polską a Ukrainą. Jej efektem będą niesamowite wydarzenia, ekscytujące feerią folkowych barw, łączące nowoczesność z tradycją polsko-ukraińskiego pogranicza. Spektakle teatralne, wystawy, szkolenia i warsztaty artystyczne, festiwal „Barwy Pogranicza” – to tylko wycinek z bogatego planu, który będzie realizowany na przestrzeni 2 lat. Na tym nie koniec, gdyż przedsięwzięcie zakłada również podniesienie kompetencji pracowników samorządowych, którzy wezmą udział w szkoleniach i zdobędą umiejętności istotne dla prowadzenia wspólnych, polsko-ukraińskich działań. Przyszłą współpracę transgraniczną ułatwi także wymiana informacji i doświadczeń przez partnerów po obu stronach granicy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.