Polańczyk

kwatery

wymarzone

urlop

wczasowisko

turystycznie

Polańczyk noclegi przyciąga wspaniałymi widokami z rozległymi panoramami na Jezioro Solińskie i bieszczadzkie Połoniny oraz lokalnym, uzdrowiskowym mikroklimatem. W sanatoriach leczy się choroby układu oddechowego, moczowego, choroby kobiece, prowadzona jest rehabilitacja.

noclegi w Polańczyku można skorzystać z bogatej oferty związanej z turystyką, aktywnym wypoczynkiem, rekreacją i rozrywką. Oczekuje tu na gości wiele atrakcji takich jak przystanie żeglarskie z wypożyczalniami sprzętu pływającego.

Oprócz atrakcji związanych z turystyką wodną w Polańczyku, można korzystać z sieci ścieżek i szlaków spacerowych łączących tę miejscowość z Soliną, Jeziorem Myczkowieckim i okolicami. Dla bardziej aktywnych turystów wytyczono kilka szlaków pieszych i rowerowych. Nad Polańczykiem biegnie zielony pieszy szlak turystyczny wiodący z Zagórza przez Lesko, Wołkowyjęna Krysową (840 m) i dalej szlakiem czarnym można dotrzeć do Połoniny Wetlińskiej. Dla wytrwałych i zaprawionych rowerzystów wytyczono tu Szlak„Zielony Rower R 61 Greenway Karpaty Wschodnie”(znaki niebieskie) prowadzący w najdalsze zakątki Bieszczadów. Równie ciekawy jest szlak „Zielony Rower 3A Solina”, który biegnie przez sąsiadujące z noclegi Polańczyk wioski i widokowe doliny.

Centrum zdrojowe przyciąga mnogością kawiarni, barów i pubów, w których można wypić dobrą kawę albo zjeść coś regionalnego bądź egzotycznego. Każdy znajdzie tu jakiś klimat dla siebie: westernowy, zakapiorski, łemkowski, zbójnicki a nawet szwejkowski. W Polańczyku mieszka i tworzy wielu artystów, których prace można podziwiać w miejscowych galeriach.

Solina jest miejscowością owianą legendą w piosence „Zielone wzgórza nad Soliną”. Tak naprawdę o Solinie zaczęło być głośno po wybudowaniu tu największej w Polsce zapory wodnej. Nazwę zawdzięcza Solina eksploatowanym tu niegdyś słonym źródłom. Dużą atrakcją turystyczną jest wnętrze elektrowni wodnej udostępnione do zwiedzania. Latem korona zapory pełni rolę wielkiego deptaka i jest doskonałym miejscem widokowym. W pogodne dni widać stąd nawet bieszczadzkie połoniny. Stąd przyjęła się nieco żartobliwa nazwa „Bieszczadzkich Krupówek”. W sąsiedztwie zapory powstał zespół hoteli, domów wczasowych, restauracji, barów, domków letniskowych, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, przystań statków spacerowych „Białej Floty”, wypożyczalnie sprzętu wodnego i rowerów górskich.

Wokół Soliny nie brakuje ścieżek spacerowych i szlaków rowerowych biegnących wzdłuż zalewu. Planując dłuższe wycieczki rowerowe po okolicy można wyruszyć na Szlak„Zielony Rower R 61 Greenway Karpaty Wschodnie”prowadzący w najdalsze zakątki Bieszczadów. W Solinie bierze swój początek bardzo ciekawy tematycznie „Szlak Nadsańskich Umocnień”, będący świadectwem drugiej wojny światowej, dający możliwość zobaczenia najciekawszych obiektów obronnych legendarnej „Linii Mołotowa”. Jadąc wzdłuż Sanu dotrzemy nim aż do Przemyśla.


Możliwość komentowania jest wyłączona.