Muszyna i okolice

Muszyna noclegi otoczona jest pięknymi górami. Te sprawiają, że krajobraz jest bajkowy, a także dostarczają wielu możliwości i rozrywek – zimą mamy do dyspozycji piękne stoki narciarskie, a latem trasy turystyczne piesze i rowerowe.
Park Zdrojowy Baszta
Projektem zagospodarowania terenów zielonych Muszyny objęto obszar ok. 12 ha w centralnej części miasteczka, tj. w widłach Popradu, Szczawnika i Muszynki w strefie B uzdrowiska. W ten sposób powstały cudowne zakątki dla aktywnego wypoczynku dla mieszkańców, kuracjuszy i turystów. Warto wybrać Muszyna noclegi domki na wypoczynek w Beskidach.

Park Baszta to taka sportowo-rekreacyjna perełka Muszyny. Sekcja siłowni ma powierzchnię około 200 metrów kwadratowych, na niej zaś architekci umieścili przyrządy do ćwiczeń, dzięki czemu turyści oraz mieszkańcy odwiedzający to miejsce, mogą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Przyrządy opierają się głównie na ćwiczeniach z własnym ciężarem ciała. Przy każdym zestawie do ćwiczeń umieszczono też tablicę instruującą o ćwiczeniach ogólnorozwojowych, jakie można na nim wykonywać. noclegi Muszyna

Park jest taką ścieżką zdrowia na świeżym, górskim powietrzu, którą koniecznie trzeba odwiedzić. To idealne miejsce nie tylko dla samotnych turystów czy biegaczy, ale również całych rodzin i grup. W parku jest także duże boisko do gier zespołowych.

Stoki narciarskie

Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla są wymarzonym miejscem dla miłośników białego szaleństwa. Łączą Szczawnik i Wierchomlę nowoczesną siecią wyciągów dostosowaną do wymogów najbardziej wymagających narciarzy, którzy mogą cieszyć się swoim ulubionym sportem, niekiedy już od listopada aż do kwietnia. Dwie Doliny to jedenaście kilometrów narciarskich tras różniących się między sobą poziomami trudności. Znaleźć tu można dwa wyciągi krzesełkowe i dziewięć orczykowych. Sześć kilometrów tras jest oświetlonych, co umożliwia uprawianie sportu również po zapadnięciu ciemności. W ciągu jednej godziny wyciągi są w stanie obsłużyć około jedenastu tysięcy narciarzy. Kompleks rozprzestrzenia się na stu hektarach powierzchni, co pozwoliło na zbudowanie szerokich i wygodnych tras.

Po stronie Szczawnika znajduje się Wyciąg Szczawnik 1, który jest wyprzęganą kolejką krzesełkową. Wyciąg mierzy 1525 metrów, a czas wjazdu trwa pięć i pół minuty. Wyciąg jest oświetlany i sztucznie naśnieżany. Drugim wyciągiem jest orczykowy Szczawnik 2. Jego długość to ponad trzy kilometry sztucznie oświetlanej trasy. Po tej stronie znajdują się również inne wyciągi orczykowe, w tym Stonoga dla dzieci i początkujących narciarzy.

Ogrody sensoryczne w Muszynie to jedna z wielu inwestycji współfinansowanych z Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Budowa ogrodów to kolejny z wielu kroków mających na celu przyciągnięcie jeszcze większej ilości turystów do naszego miasta.

Ogrody utworzone zostały na łąkach nadal. Zdrojową, nad Sanatorium Uzdrowiskowym KORONA. Inwestycja ta poza funkcjami rekreacyjnymi ma pełnić również funkcje terapii i nauki dla osób niepełnosprawnych i dzieci. Warto wybrać


Możliwość komentowania jest wyłączona.