Bukowina Tatrzańska


Obecnie Bukowina Tatrzańska jest jedną z miejscowości turystyczno – wypoczynkowych na Podhalu. Bukowina posiada szeroko rozbudowaną bazę noclegową (noclegi) oraz gastronomiczną. Ze względu na swoje dogodne położenie na grzbietach kilku wzgórz, które dzielą liczne potoki Bukowina jest miejscem atrakcyjnym dla turystów. Można tu podziwiać całą przepiękną panoramę Tatr.

W okresie zimą Bukowina staje się rajem dla miłośnicy białego szaleństwa, którzy na pewno nie mogą narzekać tu na nudę. Znajduje się tutaj wiele wyciągów narciarskich. Ponadto Bukowina Tatrzańska jest idealnym miejscem do wędrówek pieszych i rowerowych, zaś cudowne widoki i dogodna lokalizacja sprawiają, iż coraz większe tłumy turystów wybierają się do Bukowiny na wypoczynek. Charakterystyczny wierzchołek Mnicha uwieczniany na pocztówkach jest dla Polaków tym, czym dla Szwajcarów Matterhorn a dla Francuzów Dru. Dla taterników stanowi on zapowiedź wspinaczkowej uczty. Gmina oferuje na terenie Doliny Pięciu Stawów i Morskiego Oka aż 12 kilometrów grani wraz z bocznymi odnogami, na których znajduje się około 600 dróg wspinaczkowych.

W centrum Bukowiny Tatrzańskiej znajduje się kościół, urzędy, szkoła, Dom Ludowy, biblioteka i sklepy. Budynek Domu Ludowego to jedna z największych w Polsce budowli drewnianych. Jest to placówka kulturalna, która jest organizatorem największych imprez jakie odbywają się w Bukowinie Tatrzańskiej. Należą do nich: Sabałowe Bajania, Góralski Karnawał oraz Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. Działalność Domu Ludowego jest pozytywnie przyjmowana w kraju i zagranicą co przyczyniło się min. do przyjęcia Bukowiny Tatrzańskiej w 1996 roku do Światowej Fundacji Miast Karnawałowych. W Bukowinie Tatrzańskiej znajduje się także wiele drewnianych pensjonatów wybudowanych w stylu witkiewiczowskim z czasów międzywojennych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.